11. DÖNEM/ KERAMETTİN ARPACI

KERAMETTİN ARPACI (2014-2017)

SİYAD 25. yılını geride bırakırken 19 Mart 2014 tarihinde  İstanbul Ataşehir’de bulunan Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen 11. Genel Kurul’da, delegasyonun tevecühü ile  genel başkanlığı  Keramettin Arpacı seçilmiştir. (19.03.2014 – 19.03.2017)

Bu dönemde yapılan çalışmalar;

Önce eğitim diyerek göreve başlayan Keramettin Arpacı ve ekibi, “Yarınlara sözümüz var” sloganıyla  görevde kaldığı 3 yıl içinde 3 farklı Avrupa Birliği projesinde toplam 54 genç kardeşimizi  yabancı dil eğitimi için İngiltere başta olmak üzere, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İtalya, Portekiz ve Polonya gibi ülkelere göndermiştir. Proje, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ na bağlı Ulusal Ajans koordinasyonunda hayata geçirilmiş, öğrencilerin her türlü harcaması (uçak-otel-taksi-vize-pasaport-yeme-içme günlük harçlıkları) proje desteği ile karşılanmıştır.

Keramettin Arpacı ve ekibi her yıl ortalama 100’e yakın öğrenci kardeşimize burs desteği sağlayarak geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimine destek olmuştur. SİYAD Eğitim Komisyonu olarak, Sinop Eğitim Vakfı (SEV) ile burs sürecini eşgüdüm halinde koordine etmiştir. Böylelikle, gerek maddi imkânların efektif kullanılması, gerekse mükerrerlik arz etmemesi bakımından önemli bir kazanım olmuştur.

Sinop Tanıtım Günleri, ilk defa 2014 yılında Sinop Valiliği öncülüğünde İstanbul’daki SİYAD ve Sinoplu STK’larla birlikte Eyüp-Feshane’de rekor katılımla gerçekleştirildi. Tanıtım günleri 2015 yılında yine aynı konsorsiyumla Eyüp-Feshane’de, 2016 yılında da Maltepe Etkinlik Alanı’nda büyük gayretler verilerek gerçekleştirilmiştir.

Keramettin Arpacı ve ekibi, Beşiktaş Belediyesi ile birlikte 2014 ve 2015 yıllarında Beşiktaş’ta hamsi şöleni, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Maltepe ve Sancaktepe Stadyumlarında 100’e yakın il, ilçe, ve köy derneğimizin katılımlarıyla Geleneksel SİYAD Futbol Turnuvası’nın gerçekleştirilmesi, SİYAD Ali Karakuş Piknik Alanı’ nda Sinop panayırı ve bahar şenliği yapılması, her yıl düzenli olarak şube ve köy derneklerimizin  geniş katılımlarıyla geleneksel iftar programlarının yapılmasına imza atmıştır. 

SİYAD Piknik ve Mesire Alanı Yerleşim Projesi hazırlatılmış ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne onaylatılmıştır. “Halep’te insanlık ölmesin” kampanyasıyla 6 kamyon giyilmemiş kıyafet, Ataşehir Kızılay Şubesi aracılığıyla gönderilmiş, Soma Sinoplular Derneği ve Soma Belediye Başkan Yardımcımızla birlikte maden kazasında  hayatını kaybedenlerin aileleri ziyaret edilerek yaşanan acılar bir nebze olsa paylaşılmış, yaralar sarılmaya çalışılmıştır.