12. DÖNEM/MEHMET KURU

MEHMET KURU (2017-2020)

Çeyrek asrı aşan köklü geçmişe sahip SİYAD, 12. Genel Kurul Toplantısı’nı 19 Mart 2017 tarihinde İstanbul Maltepe’de bulunan Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. SİYAD Genel Başkanlığı’na delegelerin önemli bir bölümünün teveccühü ile Mehmet Kuru seçilmiştir. (19.03.2017 – 08.03.2020)

Daha önce 2011-2014 döneminde Sebahattin Sungur Başkanımızın listesinde de genel başkan vekili olarak görev yapan Mehmet Kuru, edindiği tecrübe ve birbirinden değerli ekip arkadaşlarıyla SİYAD’ın marka değerini ve hizmet bayrağını daha da ileriye taşımıştır.

Bu dönemde yapılan çalışmalar;

02.10.2017 tarihinde genel merkez tapusunun dernek tüzel kişiliğinin üzerine alınmasını sağlamıştır. Misafirlerimizi daha iyi ağırlayabilmek ve toplantı salonunu daha kullanışlı hale getirmek için genel merkezin tadilatı yapılmıştır. SİYAD Mesire Alanı’nın imalât projesi onaylatılmıştır. Eylül 2017 tarihinde SİYAD Piknik Alanı’nda Sinop panayırı yapıldı.

SİYAD Ümraniye Şubesi’nin açılması için yetki verildi.

Sinop Tanıtım Günleri’nin 4-5-6.sı Yenikapı’da yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı verilerine göre  2019 yılında gerçekleştirilen tanıtım günlerinde Sinop, 2 milyona yakın ziyaretçiyle tüm illeri geride bırakarak birinci olmuştur. Teşekkürler, memleket sevdalısı güzel insanlar.

Şubelerimiz ve köy derneklerimiz arasında Sinoplu gençlerin birlik ve beraberliklerinin artmasına katkı sunması, tanışmaları ve kaynaşmaları için 2017-2018 ve 2019 yıllarında geleneksel hale gelen futbol turnuvaları gerçekleştirildi. 2017 yılında yapılan turnuvamızın adına, 15 Temmuz darbe kalkışmasına canıyla karşı duran kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir verilmiştir.

03.02 2018 tarihinde genç girişimcilerle iş adamlarını buluşturmak için “Sinop’u geleceğe taşıyoruz” girişimcilik konferansı, şube, ilçe ve köy derneklerimizle iftar programlarının gerçekleştirilmesi, her yıl  75-80 öğrenci olmak üzere görev süresi boyunca  250 öğrencimize burs desteğinin verilmesi, 2018 yılında Sinop-Durağan Çerçiler köy okuluna 500 çift kışlık bot gönderilmesi, Anadolu yakasındaki tüm derneklerimizin davet edilmesiyle gerçekleştirilen “İstişare Toplantısı”, Kadıköy Şubesi’nin kullanımında olan gayrimenkullerin SİYAD üzerine alınması (kullanım hakkı şubemizin), “Etkin Yöneticilik” konulu eğitim seminerinin düzenlenmesi gibi faaliyetler yine Mehmet Kuru ve ekibinin büyük özverileriyle gerçekleştirilmiştir. Patentini almadığınız hiçbir şey sizin değildir sözünden hareketle SİYAD, marka tescilini yaptırmıştır. 2019 Ağustos’unda, Tuzla Belediyesi’nin ev sahipliği, gençlik komisyonumuzun organizesinde 400 gencimizle 3 gün 2 gece kamp programı düzenlemiş ve kamp ateşi Tuzla Belediye Başkanımız ve protokolümüzle birlikte yakılmıştır. 30. yıl anısına gençlik komisyonumuzla birlikte  Sinop Ayancık’ta 2 adet SİYAD Gençlik Kütüphanesi kurulmuştur. Ayrıca gençlik komisyonumuzun gayretleriyle Sinop Ayancık Yenikonak İlkokulu’na kışlık bot, ilçe belediyelerine tekerlekli sandalye ve köy okullarına da futbol topları hediye edilmiştir.