Şube tarihi/GE

SİYAD GEBZE ŞUBEMİZ – 2008

SİYAD GEBZE ŞUBEMİZ – 2008

SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur tarafından Gebze Şubemizin kurulması için öğretmen ve iş insanı Ramazan Cevizcioğlu’na yetki verilmiş olup şubemiz, 16 Kasım 2008 yılında görkemli bir törenle açılarak Sinopluya hizmete başlamıştır.

Gebze Şubemizin kurucu başkanı Ramazan Cevizcioğlu ve yönetim kurulu, görev yaptıkları 8 yılı aşkın (Kasım 2008- Aralık 2016) süre zarfında başkanın öğretmen olmasının da etkisiyle dernekçilikte özlem duyulan eğitim ve kültür faaliyetlerine çok daha fazla yer vermişlerdir. Haftalık üye sohbetleri, istişare toplantıları, Çanakkale şehitliği ziyareti, konferans, seminer, konser, gençlik buluşmaları, iftar programları ve geleneksel helva geceleri gibi çok sayıda faaliyeti icra etme başarısı göstermiştir.

Ocak 2017 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında başkanlığa getirilen Salih Akkuş, devraldığı hizmet bayrağını daha da ileriye taşımaya gayret etmiş ve görev yaptığı süre zarfında üyelerin her türlü istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmıştır.

Ocak 2020 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında Mümin Bekir Albayrak şube başkanlığına getirilmiştir.

Gebze Şubemiz ile ilgili tüm detayları www.siyadgebze.com adresli web sayfasında, dernek çalışmalarını da, (https://www.youtube.com/watch?v=PCrcaqwjD8s) videoda bulabilirsiniz (Video Adı: Dünden Bugüne SİYAD Gebze Şubesi).

“Kurucu arkadaşlarımın ifadesiyle, iki pazarcı, bir gözlükçü ve bir çadırcı SİYAD Gebze Şubesini kurduk. Kuruluş sürecinde aile büyüğümüz Mehmet Cevizcioğlu ve Genel Başkanımız Sebahattin Sungur’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz –  Ramazan Cevizcioğlu