Şube Tarihi/ÜM

SİYAD ÜMRANİYE ŞUBEMİZ – 2020

SİYAD ÜMRANİYE ŞUBEMİZ – 2020

Dönemin SİYAD Genel Başkanı Mehmet Kuru ve yönetimi tarafından şube kurulması için Mustafa Yasin Çakar’a yetki verilmiş, ancak evrakların Genel Kurula yetişmemesinden dolayı kuruluş, Kenan Uçar ve yönetimine nasip olmuştur. Kurucular kurulu tarafından şube kurucu başkanı olarak görevlendirilen Kenan Uçar, 29 Şubat 2020 tarihinde yapılan ilk genel kurulda da şube başkanlığına seçilmiştir.

Beykoz’la başlayan şubeleşme faaliyetleri, yaklaşık 20 bin Sinoplunun yaşadığı Ümraniye’de 15. şubenin kurulmasıyla tarihe geçmiştir. Şubemiz, daha resmi olarak kurulmadan yaklaşık 1 yıl önce Mustafa Yasin Çakar ve arkadaşları tarafından şube yerinin tutulması, görkemli bir şekilde açılışının yapılması, çocuklara bayram hediyeleri ve aşure dağıtımı gibi büyük organizasyonlara imza atarak Ümraniye’de adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Genel Başkan Adnan Çeliker ve yönetiminin göreve gelmesinden yaklaşık 1 ay önce yapılan ilk genel kurulda şube başkanlığına getirilen Kenan Uçar, askıda iyilik kolisi, bir bayram bir mutluluk, siz yeter

ki evde kalın, biz hizmetinizdeyiz gibi daha birçok kampanyada, Sinopluya hizmet etmeyi “Sinop bizi konuşsun diye değil, Türkiye Sinop’u konuşsun diye çalışıyoruz.” diyerek hizmetlerine devam etmiştir.

1996 yılında Yeni Çamlıca Mahallesi’nin Ataşehir sınırları içinde kalması nedeniyle Ümraniye Şubemizin adı, Ataşehir Anadolu Şubesi olarak değişmiş ve aynı adreste faaliyetlerine devam etmektedir. Bu vesileyle çiçeği burnunda Ümraniye Şubemizin yeni yaşını tebrik eder, başarılar dileriz.