Onursallarımız

Keramettn Arpacı

19.03.2014  –  19.03.2017

 

 


 

Biyografi

Keramettin Arpacı, 1962 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. Baba adı Hüseyin, Anne adı Şahver’dir. Evli ve 4 çocuk Babasıdır.
İlköğretim tahsilini Boyabat’ta lise ve meslek yüksek okul tahsilini İstanbul’da tamamladı.

Çalışma hayatına 1985 yılında memur olarak başladı. 1996 yılında memurluktan istifa ederek transfer yoluyla, Türkiyede faaliyet gösteren bir Amerikan şirketinde operasyon müdürü ve Genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2000 yılında çalıştığı firmadan ayrılarak kendi işini kurdu 20 yıldır ticaret hayatına devam ediyor. Aldığı ticari ödüller, Avrupa hizmet kalite ödülü ve yine Avrupa kişisel başarı altın rozet ödülleridir.
2008 yılında Sinop işadamları derneğiyle dernekçilik hayatına girerek bir dönem yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etti. 2010 Yılında SİYAD ile tanıştı ve 2011 yılı Genel kurulunda Genel merkez yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendi.

2011 – 2014 yılları dernek çalışmaları içerisinde aktif rol aldı. 2014 Yılı Mart ayında yapılan Genel kurulda SİYAD Genel Başkanlığı görevini üstlendi. 2014 – 2017 döneminde Genel Merkez yönetim kurulu arkadaşları, Şube başkanları, şube yönetim kurulları ve Sinoplularla birlikte bir çok önemli proje gerçekleştirdi. Gerçekleşen projeler, İstanbulda Sinop panayırı, Sinop tanıtım günleri (İstanbulda ilk defa başlatılmıştır) Genel merkez Ramazan ayı iftarları, Şubelerde sokak iftarları, Lig usulü Futbol turnuvaları, Öğrenci bursları, Yabancı dil eğitimi içi 54 Sinoplu gencimizin Avrupa ülkelerine gönderilmesi, Halepte insanlık ölmesin sloganıyla şubelerimizin gayretiyle 6 kamyon kıyafet ve ihtiyaç malzemesi Halep’e gönderdi.

2017 Mart ayında yapılan Genel kurulda yeniden aday olmayarak aktif dernekçilik hayatına son verirken, delegeler tarafından SİYAD Onursal Genel Başkanı ünvanı verildi. Onursal Başkan olarak her zaman Sinop’lu hemşehrilerinin yanında olmaya devam etmektedir.

 


 

“SİYAD hepimize yeter“