Bir Bayramlık Bir Mutluluk

Bir Bayramlık Bir Mutluluk Mektup

Merhaba Güzel Çocuk!

SİYAD’lı Abilerin ve Ablalarından Sevgi Dolu Mektubun Var..

Yüce Rabbimizin anne-babaya verdiği en güzel hediye hiç şüphesiz çocuk, çocuğa da anne-babadır…

Yetimliğe, öksüzlüğe kimi örnek verelim diye şöyle bir düşündüğümüzde ilk aklımıza gelen isim, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’dir. Doğmadan babasını, 6 yaşındayken de annesini kaybetmiştir.

Hayat mücadelesi zor, anne ve babasız daha da zordur! Ancak, bir düşün ve kendine, “anne-babam hayatta olsaydı nasıl bir insan olmamı isterlerdi ve nasıl yaşarsam onlar mutlu olurlardı?” diye sor. Ne olur bu iki basit soruyu hiç ama hiç aklından çıkarmadan bu hayatı yaşa ki, onların mutlu oldukları hissi ve huzuru, sana enerji kaynağı ve motivasyon olsun.

Yüce Rabbim seni, iyi ahlak sahibi, değerlerine bağlı, çalışkan, dürüst, kararlı, yüreği millet ve memleket sevdasıyla yanıp tutuşan biri yapsın ki, huzur duyan ve huzur veren biri ol. Güzel kardeşim, anne-babanın yerini tutamayız belki ama SİYAD’lı abilerin ve ablaların olarak senin her daim yanında olduğumuzu asla unutma ne olur…

Bu vesileyle, Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sımsıcak ve sevgiyle sarılarak gözlerinden öpüyoruz.. “Sen de bizleri unutma olur mu?”

Selam, Sevgi ve Muhabbetlerimizle..
Adnan ÇELİKER/Genel Başkan
Arzu KEPENEK/SİYAD Kadın Kolları Başkanı