Şube Tarihi/SB

SİYAD SULTANBEYLİ ŞUBEMİZ – 1994

SİYAD SULTANBEYLİ ŞUBEMİZ – 1994

SİYAD Sultanbeyli Şubemiz Kurucu Başkan Nurettin Çampaşalı ve yol arkadaşlarıyla Haziran 1994 tarihinden itibaren Sinopluya hizmete başlamıştır.

Genel merkezin 24 Haziran 1996 tarihli yönetim kurulu kararıyla, Rasim Erdoğmuş, Fehmi Kaya, Hasan Ulaş, Ramazan Demirci ve Muhsin Aktaş’a yetki verilerek resmiyet kazandırılmıştır. Sultanbeyli Şubemiz, SİYAD şubeleri arasında köklü bir geçmişe sahip ve “Dernekçiliği Yapacaksan Sinoplular Gibi Yapacaksın” dedirten bir şubemizdir. Derneğimizde sırasıyla, Nurettin Çampaşalı, Rasim Erdoğmuş, Yaşar Aydın, Osman Gözükara, Osman Uçar, Mithat Orhan, Hüseyin Şahin, İsmail Maviş ve Şaban Uçar, şube başkanlığı görevinde bulunmuşlardır. Bu vesileyle, görev yapan başkanlarımıza ve yol arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.

Sultanbeyli Şubemiz, aslında Sultanbeyli ilçesinin kuruluş tarihine de tanıklık ederek yaşanan temel sorunların tamamını bizatihi yaşayan şubemiz olmuştur. İlçenin altyapı sorunları, yeni belediye olma süreci, hizmete olan uzaklığı, hemşehrilerimize “Keşke köyümüzde kalsaydık” dedirttiğini ve birlik olmanın, dernekçilik yapmanın insana fazlaca mücadele etme gücü verdiği dönemlerdi. Yeni inşaatların alt katlarında düzenlenen dayanışma gecelerindeki koşulsuz bir araya gelişler unutulmayacak. Şubemiz,  26 yıllık köklü geçmişe sahip ve her yılını dopdolu faaliyetlerle geçirmiştir.