Şube Tarihi/PN

SİYAD PENDİK ŞUBEMİZ – 1998

SİYAD PENDİK ŞUBEMİZ – 1998

1998 1989 yılında ilçe olma resmiyetini kazanan Pendik’te , Taşlıbayır olarak anılan daha sonra üç mahalleye bölünen bölgede, nüfus çoğunluğumuzun olduğu  yerlerde hemşehrilerimiz resmî olmayan platformlar içinde zaman zaman bir araya geliyorlardı.

Özkan Elmacıgil Genel Başkanlığı’ndaki SİYAD  döneminde bu birliktelik,  SİYAD Pendik Şubesi olma yetkinliği ile resmiyet kazanmıştır.

Kurucu başkanımız Kadir Bozkurt

2. Dönem başkanımız Mehmet Ali Özgür

Bu dönemde gerek SİYAD Genel Merkezi’nin yürüttüğü, gerekse şubemizdeki aktif dernek politikalarıyla Pendik genelinde tüm Sinoplulara önemli hizmetler ulaştırıldı. Sonraki süreçte şubemiz feshedildi. Bundan sonra bağımsız bir dernek yönetimiyle 2019 yılına kadar gelen yönetim kurulumuz ve Dernek Başkanımız Hasan Demir, büyük özveri ile bugüne kadar SİYAD faaliyet ve politikalarında yer aldı. Kendi yönetiminde alınan kararlarla dernekçilik faaliyetlerini imkânlar ve destekler nispetinde gerçekleştirdiler. Genel merkezimizin vermiş olduğu yetkiyle beraber kongreye yetişemeyen kurulum işlemler,i bu dönemle birlikte Sayın Cemil Özgür başkanlığındaki ekibe tevdi edilmiştir.