Kadın Kolları

SİYAD Kadın Kolları Anneler Gününde buluştu

SİYAD KADIN KOLLARIMIZ PİKNİKTE BULUŞTU!
8 Mayıs Anneler günü ve Hıdırellez günü münasebetiyle SİYAD Kadın Kollarımız, Sinoplu bayanlarımızla Maltepe sahilinde buluştu. Programda eğlenceli anlar yaşandı. Çoçukların katıldığı hamur açma, mantı yapma, ağızda yumurta taşıma yarışmalarıyla ve para ödülleriyle çocuklar da gönüllerince eğlendi. Horunun, halayın ve misket oyunlarıyla da bayanlarımız eğlendi. Sinopumuzun yöresel keşkeği de gelen misafirlerimize dağıtıldı. Ayrıca programda 8 Mayıs Anneler günü için Kadın kollarımız hazırladığı afişler ve pankartlarla da sahilde yürüyen bayanlarımız kadına şiddete ve kadının önemine dikkat çekti ve yürüyüş yaptı.
Kadın Kollarımızın piknik programına katılımından dolayı İstanbul Ticaret Odası İTO başkan adayı Sinoplu hemşehrimiz Vedat ÖZTÜRK’e, Saraydüzü Uluköy Dernek Başkanı İsa Duran ve Uluköylü hemşehrilerimize, ve Sinoplu sevilen Sanatçı Bayram Kaya’ya teşekkür ederiz.
Bu anlamlı ve güzel program için başta SİYAD Kadın Kolları Başkanımız Sultan Gökdemir Üney’e ve Kadın kolları yönetiminde olan, aynı zamanda beraber programı organize eden ‘’Sinop Gastronomi Kültür Turizm Derneği‘’ başkanı olan Halime Şahin’e ve SİYAD’ımızın birbirinden kıymetli değerli bayanlarına teşekkür ederiz..
BAYANLARIMIZ SİYAD’IN OLMAZSA OLMAZIDIR..
ADNAN ÇELİKER
SİYAD GENEL BAŞKANI