Şube Tarihi/BZ

SİYAD BEYKOZ ŞUBEMİZ – 1990

SİYAD BEYKOZ ŞUBEMİZ – 1990

İlk olarak Boyabatlılar Derneği adıyla kurulan sonrasında SİYAD adını alarak tüm Sinop’a hitap eden  ilk şubemizdir. 1990 yılında 100 üye sayısına ulaşılan bölgelerde şubelik açma kararı alınmış ve bu sayıya ilk olarak Beykoz’da ulaşılmıştır. Şube açma yetkisi ise Mümtaz Kurtuluş, Adnan Çeliker, İbrahim Duran, Hüseyin Çeliker ve Mehmet Karabaş’a verilmiştir. İlk olağan genel kurulda Mümtaz Kurtuluş başkanlık görevine getirilmiş ve sırasıyla Adnan Çeliker, İbrahim Duran, Ruşen Duran, Mustafa Keklik, Mehmet Ali Anafarta, Mustafa Ünal ve Cemal Çolak başkanlık görevlerini sürdürmüşlerdir. Bu isimler arasında 6 dönem ile Adnan Çeliker, en fazla görev alan başkanımız olmuştur.

Beykoz Şubemiz, her yıl düzenlenen çayır şenlikleri, yüzlerce hemşehrisini buluşturan helva geceleri, yaklaşık 10.000 kişilik kaymak donduran keşkek günleri, Sinop dernekçiliğinde ilk olarak düzenlenen sahur programları, sokak iftarları, “Çaylar sizden, kahvaltı bizden” sloganı ile Cuma kahvaltıları ile hemşehrilerinin hafızalarında kalmıştır.

Şubemiz, bölgesinde bulunan yöre dernekleri ile iletişimini her dönem güçlü tutarken aynı zamanda genel merkezimizle de hiyerarşiye önem vererek çalışmıştır. SİYAD Piknik Alanı Projesi, Beykoz Şubemizin genel merkezimize sunmuş olduğu bir projedir. Yine son 10 yıldır düzenlenen futbol turnuvaları, şube gençlik kollarımızın genel merkezimize sunduğu projelerdir.