9. DÖNEM/ SEBAHATTİN SUNGUR

SEBAHATTİN SUNGUR (2008-2011)

Kadıköy Şube Başkanlığı döneminde yer alımı ve şube binasının yapılması gibi çok önemli çalışmalara imza atan, tecrübesiyle kafasına koyduğunu yapan Sinop sevdalısı Yeminli Mali Müşavir Sebahattin Sungur, 9 Mart 2008 tarihinde Maltepe Belediyesi, Küçükyalı Nikah Dairesi Etkinlik Salonu’nda yapılan SİYAD 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, katılan  delegelerin tamamının oyunu alarak genel başkanlığa seçilmiştir.

“Sebahattin Sungur Başkanlığında geçen 6 yılda (9 Mart 2008 – 19 Mart 2014) SİYAD önemli kazanımlar elde etti”

Bu dönemde yapılan çalışmalar;

Ataşehir’in 01.07.2008 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmasından dolayı yeni ilçe sınırları içinde kalan 3 şubemizin (Kadıköy-Üsküdar ve Ümraniye) isimleri 

genel merkez yönetim kurulu kararı ile; SİYAD Ümraniye Şubesi’nin adı SİYAD Ataşehir Anadolu Şubesi olarak,  SİYAD Kadıköy Şubesinin adı  SİYAD Ataşehir İstanbul Şubesi olarak, SİYAD Üsküdar Şubesi’nin adı  SİYAD Batı Ataşehir Şubesi olarak değiştirilmiştir.

SİYAD Genel Merkez kendi yerini aldı;  Nisan 2008 tarihinde, Kayışdağı Cadddesi, No: 115,  İstanbul Apt. Kat: 4  D: 11  Küçükbakkalköy- Ataşehir- İSTANBUL adresinde genel merkez bürosu olarak kullanılmak üzere gayrimenkul satın alınmıştır. 11 Mayıs 2008 tarihinde (Anneler Günü), genel merkezimiz yeni büromuza taşınmış ve açılışı yapılmıştır. Yeni yer alımı ve taşınma işlemleri yürütülürken Aralık 2008 tarihinde SİYAD Gebze Şubesi’nin kuruluşu gerçekleşmiştir.

Pendik- Kurtdoğmuş köyü, Ballıca’da bulunan yaklaşık 160 dönüm ormanlık alan, SİYAD Piknik ve Mesire alanı olarak dönemin Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker’in öncülüğünde Nisan 2009 tarihinde Orman Bakanlığı’ndan 10 yıllık süre ile kiralanmıştır.