5. DÖNEM/ÖZKAN ELMACIGİL

SADIK ÖZKAN ELMACIGİL (1999-2001)

SİYAD 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Mayıs 1999 tarihinde Kadıköy’de İstek Vakfı Etkinlik Salonu’nda yapılmış olup, genel başkanlığa Sadık Özkan Elmacıgil seçilmiştir.

Bu dönemde yapılan çalışmalar;

• Yenidoğan’a (Sancaktepe) şube açılması için yetki verilmiştir (15.01.2000). (Yetkililer: Ahmet Yılmaz, Cengiz Gündoğdu, Enver Çevik, İsmail Kakdemir, Muharrem Sezer, Nevzat Şahin)

• Pendik‘te şube açılması için yetki verilmiştir (07.11.2000). (Yetkililer: (1) Kemal Yıldız, Bayram Çetinkaya, Recep Yıldırım, Ruşen Öztürk, Tahir Demir, Bilal Altın, Şenol Tabak) ve (Yetkililer: (2) Kadir

Bozkurt, Ruşen Öztürk, Cevat Demir, Bilal Karataş, Ali Açukcu,  Recep Yıldırım, Cafer Sayar)

Derneğimizin, 17 Ağustos 1999 İzmit ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinde, deprem bölgesinde kurulan SİYAD AŞEVİ, üyelerimiz tarafından yapılan giysi ve maddi yardımlar SİYAD öncülüğünde depremzedelere ulaştırılmıştır. Yapılan yardımlar kamuoyunda büyük yankı uyandırmış, Sinoplunun göstermiş olduğu yardımseverlik  herkesin takdirini kazanmıştır.

Hem ekonomik kriz hem de 17 Ağustos depremlerinin yaşandığı 1999-2001 dönemi ülkemize olduğu gibi derneğimize de ciddi zararlar vermiştir. Yaşanan ekonomik kriz ve doğal afetlerin üstesinden de yine birlik ve beraberlik içinde Genel Başkanımız Sadık Özkan Elmacıgil ve ekibi sayesinde gelmesini bildik.

17 Ağustos depremini yaşadığımız  dönemde, ülkemizin en yoğun coğrafyası olan Marmara Bölgesi’nin doğusunda son yüz yılın en yıkıcı depremlerini yaşadık. Devlet ve millet olarak herkes elinden gelen seferberliği ilan ederken SİYAD bölgede güneş gibi parladı. Kıymetli hemşehrimiz eski Şube Başkanımız Sayın Bekir Ayyıldız ve ortağı Muhterem Ural’ın işletmelerini bölgeye sevk etme kararı ile devletin göstermiş olduğu yerde mağdur vatandaşlarımızın günlük sıcak aş ihtiyacının karşılanması için SİYAD AŞEVİ’ni kurdu.