2. DÖNEM /ABDURRAHMAN DODURGALI

PROF. DR. ABDURRAHMAN DODURGALI (1993-1994)

Derneğin 2. Genel Kurul Toplantısı 30 Nisan 1993 tarihinde dernek lokalinde yapılmış ve Abdurrahman Dodurgalı dernek başkanlığına seçilmiştir.

Bu dönemde yapılan çalışmalar;

10 Temmuz 1993 tarihinde Zeytinburnu’nda şube açılması çalışmaları yapılması için; Hulusi Duran, Hasan Kaçmaz, Bayram Karaş, Veli Yalçın, Zeynel Temeloğlu, Abdullah Ekinci, Hüseyin Coşkun, Ahmet Yılmaz, İlyas Sarıçam’a yetki verilmiş olup, 11 Ocak 1994 yılında açılış gerçekleştirilmiştir.

01 Ağustos 1993 tarihinde genel merkez, Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No: 49 Kat: 3 Kadıköy-İSTANBUL adresine taşınmış ve 31 Ekim 1993 tarihinde resmi açılışı yapılmıştır.

10 Ocak 1994 tarihinde Esenler’de şube açılması çalışmaları yapılması için; Ali Çiftçi, Osman Samsa, Bilal Tepeli, Osman Muslu, Ahmet Toka’ya  yetki verilmiştir.

11 Mayıs 1994 tarihinde Kadıköy’de (Küçükbakkalköy) şube açılması için; İsmail Kabakçı, Muhsin Çıkrıkçı, Bilal Öztürk, Ali Gökçe, Cemil Şahin, Yusuf Altay, Mehmet Özcan, İbrahim Gökmen, Halil Ulu, Hüseyin Özcan, Hasan Serenli, Nuh Çil’e yetki verilmiştir.

İstanbul genelinde yaşayan Sinoplu hemşehrilerimizin şube olmak için yoğun taleplerinin getirdiği sorumluluk ve daha fazla kucaklayıcı olabilmek amacıyla, 30 Nisan 1994 tarihinde olağanüstü kongre kararı alınarak fiili olarak yürütülen çalışmaların, SİYAD – Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği  adıyla devam etmesi kararı alınmış ve hayata geçirilmiştir. 

Bu dönemde, Ataköy Mavi Marmara salonunda 800 kişilik tanışma toplantısı organizasyonu, Kumkapı Mercan Lokali’nde tanışma toplantısı organizasyonu, Boyabat’ı orman şehrine dönüştüren Orman Yüksek Mühendisi Nejdet Tek Bey’e plaket takdimi, Boyabat tarihi yazarı Bekir Başoğlu’nun kızına plaket takdimi, Kadıköy Cafer Ağa Spor Salonu’ nda tanışma gecesi, Boyabat ilçemize bağlı İlice köyünde çıkan yangından dolayı yiyecek ve giyecek yardımı, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize yaklaşık 350 yiyecek kolisi yardımı yapılması, Maltepe ve Dolayoba şubelerinin açılması gibi birbirinden değerli çok önemli hizmetlere ve etkinliklere imza atılmıştır.