x

 

İsmail KABAKÇI

SİYAD Onursal Başkanı

27.04.1997  –  23.05.1999

13.03.2005  –  09.03.2008

 


Biyografi

 

28 mayıs 1969 Sinop Boyabat’ta doğdum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir’im.

Ilkokulu Ataşehir İlçesi İcerenkoy Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı okulunda okudum. Ortaokul vel liseyi Kadıköy İmam Hatip Lisesin de okudum.

Sakarya Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümünde okudum.

 

1989 yılında kurulan SİYAD’ın ilk genel kurulunda yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım.

1994 yılında Kadıköy Şubesini kurdum.

1995 1997 SİYAD Başkan Yardımcılığı yaptım.

1997 -1999 yılları arası SİYAD Genel Başkanlığı görevini yürüttüm.

2000-2002 yılları arası DYP Ataşehir Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundum.

2002 Genel Seçimlerinde Sinop ytp sinden milletvekili adayı oldum.

2002-2005 Sinsef’in kuruluşunda bulundum.

2005-2008 yılları arası 2. Dönem SİYAD Genel Başkanlığı görevinde bulundum

2009 Yerel Seçimlerinde Ataşehir Belediye Meclis üyesi seçildim. Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcısı oldum.

2014 Yerel Seçimlerinde Pendik Belediye Başkan A.Adayı oldum. Aday olamadım.

2018 Genel Seçimlerinde Milletvekili A.Adayı oldum. Ama aday olamadım.

2019 Yerel Seçimlerinde Ataşehir Belediye Başkan A.Adayı oldum. Aday olamadım.

Halen Tusidef Genel Başkanlığı görevim devam etmektedir.

Sinop Sivil Toplum Kuruluşlarının tüm oluşumlarının içinde yer aldım. Ama SİYAD’ın bende yeri her zaman ayrıdır, öyle kalmaya da devam edecektir.

 

 


 

 

“SİYAD hepimize yeter“