4. DÖNEM/İSMAİL KABAKÇI

İSMAİL KABAKÇI (1997-1999)

SİYAD 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Nisan 1997 tarihinde Kadıköy’de İstek Vakfı Etkinlik Salonu’nda yapılmış olup, genel başkanlığa İsmail Kabakçı seçilmiştir.

Bu dönemde yapılan çalışmalar;

• Çekmeköy’e şube açılması için yetki ve belgeler verilmiştir (11.06.1997). (Yetkililer: Nihat Yiğit, Hasan Yalçın, İsmet Sarı, Doğan Altındağ, Turan Kaya, İsa Erdoğan, Aziz Aslan, Hüseyin Özdemir, Hasan Karaman, Şaban Sezgin)

• Üsküdar’a şube açılma için yetki ve belgeler verilmiştir (15.07.1997). (Yetkililer: Ayşe Serpil Yıldız, Hasan Sabri Öztürk, Zeki Türkmen, Ayhan Dedeş, İsa Kökçü, Alime Çakan, Yusuf Demirtaş, Yakup Yıldırım, Mehmet Yılmaz, Hasan Sür, Kamile Tartıcı)

• Kartal’da şube açılması için yetki ve belgeler verilmiştir (24.07.1997). (Yetkililer: İsmail Erkan, İlhan Özcan, Cihat Uygun, Dursun Yaşar, Aslan Algül, Salim Uslu, Şerafettin Özer, Şahizer Omay, Havva Öztürk, Nevzat Uygun, Mehmet Ergin)

“Teşekkür Ederiz”

Bugünkü adı Ataşehir İstanbul Şubesi olan Kadıköy Şubesi’ nin kuruluşunda aktif görev alan Genel Başkan İsmail Kabakçı, düzenlemiş olduğu onlarca toplantı ve etkinliğin sonunda dönemin Üsküdar Şube Başkanı Avukat Fikret Özdemir’in de destekleri neticesinde Sinop’taki  zehirli varillerin çevreye zarar vermeyecek duruma getirilerek kaldırılmasını sağlamıştır.

Bu vesileyle, şubeleşme çalışmaları ve şubelerdeki etkinliklerin yoğun yaşandığı bir dönemde SİYAD olarak memleketimiz Sinop’un, zehirli varillerle uğratıldığı çevre katliamına karşı sessiz kalmadıkları için Genel Başkanımız İsmail Kabakçı ve bugünkü adı Batı Ataşehir olan Üsküdar Şube Başkanımız Av. Fikret Özdemir’e teşekkür ederiz.