x

Adnan ÇELİKER

SİYAD Genel Başkanı

 


Biyografi

Aslen Sinop, Saraydüzü- Uluköy’lü olan Adnan Çeliker, 1965 Beykoz’da doğdu.
SİYAD’ın ilk şubesi olarak 1990 yılında kurulan Beykoz Şube’si kurucuları arasında yer aldı. Şube başkanlığından  genel merkez yönetim kurulu üyeliğine  kadar 30 yıl boyunca ara vermeden görev yapan Adnan  Çeliker,  SİYAD’ın tüm  genel başkanlarıyla, şube başkanlarıyla şube başkanı ve genel merkez yöneticisi olarak görev yaptı.

Ticaretle uğraşan Adnan Çeliker, 3 çocuk babası ve 1 torun sahibidir.

 


Başkanın Mesajı

30 yıllık çınar olan SİYAD’ın, kurulduktan sonra ilk şubesi  olarak Beykoz kurucuları arasında olduğum dönemde yaşadığım  heyecanı ve enerjiyi  bugün de  yaşıyorum. Dün neler yaptığımdan ziyade “neler yapılması gerekirdi” diye kendimi eleştirebilen biri olduğumu düşünüyorum. SİYAD, çok değerli insanların uğradığı dev bir çınar  fakat bazı hamlelerin zamanında yapılamamış olmasından dolayı SİNOP dernekçiliğinin ayrılık yaşamış olduğunu düşünüyorum.

SİYAD’da geçen 30 yıllık tecrübe, inanç ve heyecanın yanında, Sinoplu da  yanımızda olursa güç olacağımızı biliyorum.  Çok iyi olan bir kişinin  mutlak iyi bir uçak mühendisi olamayacağı gibi dernekçilik de öyle. Tecrübe ve fazlasıyla iletişim isteyen bir alan dernekçilik. İletişimi güçlü, her alanda faydalı olacak, liyakatlı, birbirinden değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla genel kurulda görev aldık.

SİYAD’ın  artık seyirci değil oyun kurucu olması gerektiğine inanıyorum. SİNOP dernekçiliğinin teknolojiyi alabildiğince kullanarak yeniden bir  ve güçlü bir  çatı altında birleşmesi düşüncesiyle  bana güvenen kadromuzla yola çıktık.

Amblemini, tarihini ve değerlerini koruyarak SİYAD’ı, dernekçiliğin ön sıralarına taşımak, sesinin daha güçlü çıkmasını sağlamak, seyirci değil  oyun kurucu olabilmesi şartlarının oluşturulması amacındayız.
Bunu hep birlikte başaracağız.

“SİYAD hepimize yeter“